Haberler tamamını gör

Petlas 7 yıldır spora kesintisiz destek sağlıyor

Lastik sektöründe yaptığı Ar-Ge çalışmalarıyla önplana çıkan PETLAS, üretici kimliğinin yanı sıra sorumlu marka bilinciyle spora 7 yıldır sağladığı kesintisiz destekle adından söz ettiriyor. Petlas, bu yıl Süper Lig’deki 14 takıma sponsorluk desteği verecek.

PETLAS futbolun yanı sıra motor sporlarındaki sponsorluk destekleri ve yarış lastiği geliştirme programı ile de Türkiye’de motor sporlarının gelişimine doğrudan katkı sağlıyor.

2016-2017 sezonundan bu yana Süper Lig’de mücadele eden futbol takımlarına led reklam sponsorluğu ile destek sağlayan Petlas, futbol takımları ve taraftarlara desteğini daha uzun yıllar sürdürmeyi hedefliyor. Bu yıl Süper Lig’deki 15 takıma sponsorluk desteği veren marka, ayrıca TOSFED iş birliği ile offroad şampiyonasına isim sponsorluğu, drift sponsorluğu, ralliler için yarış lastiği geliştirme programı ile motor sporlarına her alanda desteğini sürdürüyor.

“Taraftar kitleleri arasındaki bağı güçlendiriyoruz”

Petlas Pazarlama Müdürü Esra Ertuğrul Boran, Petlas olarak spora verdikleri desteği çok önemsediklerini belirterek, “Sporun doğasını oluşturan cesaret, azim,istikrar ve rekabet kavramları Petlas’ın da marka ruhunun ana özellikleri arasında yer alıyor. Spora destek sağlayarak Petlas markamızla geniş taraftar kitleleri arasındaki bağı güçlendiriyor ve her koşulda yanlarında olduğumuzu hatırlatıyoruz” ifadelerini kullandı. Yerli sermaye ve yerli üretim gücüyle bu topraklardan doğarak global bir marka olma yolunda emin adımlarla ilerleyen Petlas markasının ralli için yarış lastiği geliştirme programınının da hız kazandığını belirten Boran, “Geliştirdiğimiz ralli lastikleri Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu (TOSFED) ile iş birliği kapsamında Türkiye Ralli Şampiyonası’nda toprak parkurda gerçek yarış koşullarında denenmiş oldu. Yürütülen test çalışmalarıyla, sezonun farklı etaplarında Petlas’ın ralli lastikleri deneniyor ve geliştirilmesi sürdürülüyor” değerlendirmesinde bulundu.

“Türkiye’ye yerli yarış lastiğini kazandıracağız”

Petlas’ın TOSFED iş birliğinin, Türkiye’nin yerli ve milli yarış lastiği markasına kavuşmasına hız kazandırdığını aktaran Boran, konuşmasına şöyle devam etti: “TOSFED tarafından düzenlenen ve ilk günden bu yana desteklediğimiz birçok projede yarış otomobillerinde Petlas’ın özel geliştirdiği lastiği kullanıldı. Bu işbirliği ile yarış lastiği portföyümüzü,offroad lastiklerinin yanı sıra toprak ve asfalt zeminlere uygun ralli lastikleri  ile de genişletmeye hazırlanıyoruz. Petlas markasının rekabetçi ruhunu yansıtan bu ürünler bir yandan farklı bir hedef kitleye ulaşmamızı sağlarken, bir yandan da Türkiye’de otomobil sporlarının gelişimine katkı sağlamamıza imkan veriyor.”

2 yıldır Türkiye Offroad Şampiyonası’na adını veriyor Türkiye’nin yanı sıra dünya çapında 120’yi aşkın ülkeye yayılan geniş bir coğrafyada aranılan bir marka olan Petlas, Ar-Ge gücüyle yarış lastiği geliştirme programına start verdi. Bu kapsamda Petlas-TOSFED iş birliği ile 2 yıldır Türkiye Offroad Şampiyonası’na isim sponsoru olarak destekliyor. Ayrıca Türkiye Drift Şampiyonası’nın bireysel sponsorluğunu üstlenen Petlas, drift sporuna özel geliştirdiği lastiklerle desteklediği yarışçısı Çağlar Küçükdumlu ile podyumda zirveyi hedefliyor. Yerli sermaye, yerli mühendislik ve yerli üretim gücüne sahip yeni nesil yarış lastikleriyle otomobil sporlarındaki yerini sağlamlaştıran Petlas, Türk bir sporcunun Petlas lastiklerle dünya şampiyonu olmasını amaçlıyor.