Haberler tamamını gör

PETLAS PİLOTU ÇAĞLAR KÜÇÜKDUMLU 2022 TÜRKİYE DRİFT ŞAMPİYONU OLDU

Petlas’ın sponsorluğunda yarışan Çağlar Küçükdumlu, 3 yarıştan oluşan Türkiye Drift Şampiyonasında en çok puanı toplayarak Türkiye Drift Şampiyonu oldu. Pilotlar klasmanında birinci olan Çağlar Küçükdumlu, Fahim Reza ile birlikte yer aldığı Build Goal takımıyla da takımlar şampiyonluğunu kazandı.

Petlas sponsorluğunda 3 yarışlık Türkiye Drift Şampiyonasında başarıyla mücadele veren Çağlar Küçükdumlu, 16 Ekim’de TOSFED İzmit Körfez Yarış Pisti’nde gerçekleştirilen final etabıyla 2022 yılı Türkiye Drift Şampiyonluğu’nu kazandı. Drift için özel geliştirilen Petlas Velox Sport PT741 lastikleriyle yarışan Çağlar Küçükdumlu, 15 Ekim Cumartesi günü İzmit Körfez pistinde gerçekleşen sıralama turlarını yaklaşık 580 beygir gücündeki Nissan Silvia S14 aracıyla 4’üncü sırada tamamladı. Küçükdumlu, Pazar günü yağmurlu havada geçilen ve kaygan zeminin pilotları oldukça zorladığı final yarışında rakiplerini eleyerek birinciliği göğüsledi.

”Zirvede olmanın haklı gururunu yaşıyorum”

Final yarışının ilk 16 elemelerinde Bora Bağ’ı, en iyi 8 elemelerinde Levent Enön’ü, en iyi 4’te takım arkadaşı Reza Fahim’i eleyen Küçükdumlu, finalde de Doğuşcan Dursun’u geçerek podyumda zirveye yerleşti. Petlas markasını podyumda zirveye çıkararak 2022 Türkiye Drift Şampiyonu unvanını kazanan Çağlar Küçükdumlu, galibiyetine yönelik şunları söyledi: “Uzun süren çalışma ve gayretimizin sonucunda bu yıl hedeflediğimiz zirvede olmanın haklı gururunu yaşıyorum. Başta lastik sponsorumuz Petlas olmak üzere tüm destekçilerimize katkıları için teşekkür ediyorum. Bu başarı hepimizin başarısı.”