Haberler tamamını gör

PETLAS TÜRKİYE OFFROAD ŞAMPİYONLARI BELLİ OLDU

PETLAS’ın isim sponsorluğu desteğiyle Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu (TOSFED) tarafından düzenlenen PETLAS 2022 Türkiye Off-Road Şampiyonası, 5-6 Kasım tarihlerinde Kahramanmaraş’ta düzenlenen yedinci yarışıyla sona erdi. Şampiyona sonunda genel klasmanda, Kemal Özsoy-Yiğitcan ikilisi birinci bitirerek şampiyon oldu.

Ülkemizin en önemli otomobil sporu organizasyonları arasında yer alan, Petlas 2022 Türkiye Offroad Şampiyonası, geçtiğimiz hafta sonu Kahramanmaraş’ta, aralarında İran’dan 9 aracın yer aldığı 25 şehirden 44 araç ve 88 sporcunun katılımıyla tamamlandı. Ekipler ilk gün orman ikinci gün ise seyirci etabında mücadele ettiler.

Heyecan dolu yarışlarla geçen offroad sezonunda genel klasman ve SSV kategorisi birinciliğini EVL Garage’dan Kemal Özsoy-Yiğitcan Yüksel kazanırken, Engin Öztürk-Ebubekir Uysal genel klasman ikinciliği ve Sınıf 3 birinciliğini, yine EVL Garage’dan Kenan Özsoy-Harun Deynek de üçüncülüğü elde etti.

Bine yakın bayisi ile Türkiye’nin dört bir yanında tüketici ile buluşan ve 120’ye yakın ülkeye ihracat yapan PETLAS’ın Satış Direktörü Ahmet Candemir, “Sporcuların birbirleri ile olduğu kadar, farklı doğa ve arazi koşulları ile de mücadele ettiği offroad sporuna destek vermek ve bu heyacanın içinde yer almak gurur veriyor. Türkiye’de lideri olduğumuz Ar-Ge çalışmalarımızın ilham kaynağı, ülkemizin zorlu arazi, yol ve doğa koşullarıdır. Ar-Ge gücümüzü sportif rekabete aktardığımız PETLAS Motorsport departmanımız ve yarış lastiği geliştirme programımız kapsamında, Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu (TOSFED) ile iş birliğimiz artarak devam edecek” dedi. PETLAS, Türkiye Offroad Şampiyonası’na 2023 ve 2024 yıllarında da isim sponsorluğuyla destek vermeye devam edecek.